Metni Büyüt Metni Küçült
14 Eylül 2009

Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek medya patronu oluyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, 29 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti'den Çankaya Belediye Başkanlığı adaylığı için kulis yapan küçük oğlu Osman Gökçek, kurduğu 4 internet gazetesi ve satın aldığı bir radyo ile medya sektörüne adım atıyo
Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek medya patronu oluyor! Aydınlıkevler Turgut Özal Bulvarı'ndaki 4 katlı bir binayı kiralayan Osman Gökçek, burayı "medya merkezi" haline getirdi. Tasarım ve altyapı hazırlıkları tamamlanan, önümüzdeki günlerde yayın hayatına başlaması planlanan gazetelerin isimleri açıklanmazken, grubun lokomotifi olacak internet portalının adının "Beyaz Gazete" olduğu öğrenildi.

Bazı internet gazetesi ve radyo sahipleriyle bir araya gelen Osman Gökçek'in, bilgi alışverişinde bulunduğu belirtildi.

Melih Gökçek, yerel seçimler öncesinde, "Aday gösterilmez veya seçilemezseniz bundan sonra ne yapacaksınız?" sorusuna, "Sizinle meslektaş olmayı düşünüyorum. Ben de o zaman medya patronu olurum. Ama şimdi medya patronluğu kolay, çok düşük ücretlere internette yayın yapan gazeteler kurarak habercilik yapabiliyorsunuz" yanıtını vermişti..

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinde yer alan "Başkan-Özgeçmiş" bölümündeki bilgilere göre, Melih Gökçek'in Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu'nu bitirdiği, parlamento muhabirliği ve gazete temsilciliği yaptığı belirtiliyor. Ancak, Gökçek'in hangi gazetede parlamento muhabirliği ve gazete temsilciliği yaptığı belirtilmiyor.

Yorumlar

ates kınalı | 14 Eylül 2009 15:47
Arkadas bu cocugun yaptıgı ıslerı ıyı ınceleyın hakkaten cok tehlıkelı gelıyor 20 yıl sonra basbakan olursa sasırmayın
temsilcilik doğru | 14 Eylül 2009 16:05
ya amma abartmışlar altı üstü dört tane internet sitesi kuruyormuş. kaça kurulur bu internet sitesi?sanki atla deve? kağıt yok kamera yok montaj masası yok ekip yok, canım istesin isim alıp bin tane site kurarım şimdi. ayrıca melih gökçek'in temsilciliği doğrudur, milli mücadele birliğinin gazetesi bayrak'ın ankara temsilcisiydi ünivertiden hemen sonra atıp savurmasın millet bilip bilmeden
Mehmet | 14 Eylül 2009 17:39
Türkiye'deki internete bakışı 'temsilcilik doğru'da görüyoruz.
Bu işler bedeva değil. Her şeyden önce 1000 tane site açmanın minimum gideri 50 bin doları bulur.
Profesyonel bir şirket kuracaksanız tasarımdan içeriğe kadar birçok insanı işe almalısınız. Mesela gittigidiyor.com'da 50 mühendis çalışıyor.
Neyse, asıl konu o değil zaten.
Mesele bıdık Gökçek'in siteyi açtıktan sonra olacaklar.
Göreceksiniz ki en baba internet sitelerinin bile alamadığı reklamlar bu sitelere verilecek.
Nedense aklıma eskilerden bir melodi geldi: 'Yukarısı çok kalabalık'. 3 dakikada bir hangi kanalda duyuyorduk bu melodiyi.
İşte bu iş de ona benzer.
aynacıoğlu | 17 Kasım 2009 23:51
DÜnyada iki farklı insan vardır.biri zaten ilk golü doğmadan atanlar.diğeri ise önceden ilk golü yiyenler. bu arkadaş atanlardan. fakat önemli olan bu çocuğun babası işleri veya babası vefat edincede aynı performansı gösterebiliyor olmasıdır.yani anlatmak isteğim şey şu;belliki gökçek ailesi karahanlılarla TÜRKİYEYİ karıştırdı. burası TÜRKİYE.babadan oğula padaşihlık kalmıyor artık...

Yorum Ekle