Metni Büyüt Metni Küçült
29 Eylül 2009

Can Dündar'ın dudak dudağa yakalandığı sevgilisi İranlı çıktı

Gazeteci Can Dündar'ın "Su Samuru" adlı teknede öpüşürken HT Magazin objektiflerine yakalandığı sevgilisi İranlı oyuncu Taeis Ferzan çıktı.
Can Dündar'ın dudak dudağa yakalandığı sevgilisi İranlı çıktı 18 yıllık evli gazeteci Can Dündar'ın iki hafta önce Bebek’te ‘Su Samuru’ adlı teknede öpüşürken görüntülendiği sevgilisi İranlı oyuncu Taies Far zan çıktı. “Birini sevdim. Ve -suçsa bu- hesabını, vermem gereken tek kişiye, eşime verd m” diyerek aşkını kabul eden Dündar, sevgilisiyle geçen mart ayında katıldığı ‘Kürşat Başar’la’ adlı programda tanışmış.

HEM YAZIYOR HEM YÖNETİYOR

CAN Dündar’la Taies Farzan’ın tanışıklığı kısa süre sonra aşka dönüşmüş. Tahran doğumlu olan Farzan’ın ailesi İra n’dan Türkiye’ye sonra da Almanya’ya göç etmiş. Farsça, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Kürtçe konuşan Taies Farzan, Özcan Deniz’le Kader dizisinde, geçtiğimiz yılda ‘Gölgesizler’ adlı filmde rol aldı. Yönetmenlik de yapan Farzan yazıp yönettiği kısa metrajlı filmle Los Angeles’ta ‘en iyi yönetmen’ ödülü almış.

“ALT DUDAK ÜST DUDAK AYRIMI YAPMAM”

TAİES Farzan’ın rol aldığı Gölgesizler filminde Hakan Karahan’la öpüşmesi olay olmuştu. Karahan’ın, “Ben kadınları üst dudaktan öperim. Ama Taies yüzünü çevirince alt dudağı geldi, donup kaldım” açıklaması üzerine Farzan şunları söylemişti: “Ben ‘alt dudak, üst dudak’ diye ayrımcılık yapmam, farketmez. İlk kez de öpüşmüyorum. Daha önce başka bir filmde seviştim hatta... Gerçi ilk kez biri çıkıp cesurca ‘Öyle bir öptü ki, repliğimi unuttum’ dedi, ama bunu ciddiye almadım...”

HT MAGAZİN-BARIŞ ENGİN