Metni Büyüt Metni Küçült
18 Kasım 2009

Ali Rıza, Türkiye gibi, tüm yangınlar onun içinde

Yaprak Dökümü' dizisinde 'her zorluğun üstesinden gelen baba'yı oynayan Halil Ergün "Türkiye yangınların ülkesi, Ali Rıza da Türkiye gibi' dedi ve itiraf etti
Ali Rıza, Türkiye gibi, tüm yangınlar onun içinde Sabah, Günaydın, İlker Gezici Haberi,

Ali Rıza karakterinin biraz etkisinde kaldım. Hareketlerim ağırlaştı!

'Yaprak Dökümü' dizisinde Ali Rıza Bey'i canlandıran usta oyuncu Halil Ergün, önceki gün katıldığı bir davette ilginç açıklamalarda bulundu. "Ali Rıza karakteri, Türkiye gibi. Türkiye yangın ülkesidir. Ali Rıza da bütün yangınları içinde barındırıyor" diyen Ergün, 'Yaprak Dökümü'nün çok fazla uzadığını ve ajitasyon içerdiğini söyleyenlere de şöyle yanıt verdi: "Diziler tutması için yapılır. Reytinge giden her yol mübahtır. Eleştirmek yerine alkış tutulmalıdır. Bu başarı şans değil. Keşke her dizi başarılı olsa da hiçbiri yayından kalkmasa..."

GALERİ : YAPRAK DÖKÜMÜ

Ben Tolga'yı yok saydım
Daha önce de 'Baba Evi' ve 'Büyük Yalan' gibi uzun soluklu dizilerde rol alan Ergün, dizinin tüm kesimlere hitap ettiği için tuttuğunu ve gelen talepler yüzünden sezon sonuna kadar uzatıldığını söyledi. Ali Rıza karakterinin biraz etkisinde kaldığını ve hareketlerinin ağırlaştığını itiraf eden Ergün, sokakta çok değişik tepkiler aldığını belirtti. Ergün, "Kimisi karıma kızıyor. Genç kızlar 'Keşke benim babam da böyle olsa' diye boynuma sarılıyor" diyerek halkın ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gazetecilerin "Beğendiğiniz genç oyuncular var mı?" sorusunu "Çok var ama bu soruya kızıyorum. Çünkü ben de gencim. İkinci baharımı yaşıyorum" diye yanıtlayan Ergün lafı aynı dizide rol aldığı Tolga Karel'e getirdi. Ergün, uygunsuz hareketleri sebebiyle Karel'i çok uyardığını ve bir dönem yok sayarak konuşmadığını ifade etti: "Tolga, genç iyi niyetli bir çocuk. Popülerliği ilk yakaladığında biraz sarsıldı ama ben kulağını çektim, şimdi toparladı kendini."

Dizilere mesafeliydim
Ünlü oyuncu ayrıca televizyon kanallarında pek çok dizinin yayınlanmasının da sektör için çok önemli olduğunu belirterek ilk başlarda bu işe sıcak bakmadığını söyledi ve "Diziler olmasa oyuncular aç kalırdı" dedi. Ergün konuya ilişkin şöyle konuştu: "Televizyon dizileri konusunda çok muhaliftim. Ama görüyorum ki, televizyon dizileri olmasaydı sektörde insan kalmayacaktı. Diziler, sinema sektörünü de besliyor. Oyuncuların oyuncu olarak yaşamlarını idame ettirmelerinde dizilerin önemi çok büyük, yoksa geçimimizi sağlamak için başka işler yapmaya başlayabilirdik."