Metni Büyüt Metni Küçült
11 Mart 2008

Telefon et, trafiğe takılma. Yedi gün yirmi dört saat hizmet

Trafikte bunalan İstanbullulara, gidecekleri noktaya en kısa sürede ulaşmalarını sağlayan “KoPilot” hizmeti sunulmaya başladı.
Telefon et, trafiğe takılma. Yedi gün yirmi dört saat hizmet Trafikte bunalan İstanbullulara, gidecekleri noktaya en kısa sürede ulaşmalarını sağlayan “KoPilot” hizmeti sunulmaya başladı.

Trafik sorunuyla baş edebilmek için geliştirilen “yol bilgisiyle yönlendirme” projesi, İstanbullular için yeni bir umut oldu. Sürücüleri, en açık güzergaha yönlendiren ve gidecekleri yere en kısa sürede ulaşmalarını sağlayan KoPilot sistemiyle, İstanbul’un trafik yoğunluğunda biraz da olsa rahatlamak artık mümkün.

KoPilot uygulamasında sürücülerin tek yapması gereken, 757 1234 numaralı telefonu arayarak karşılarına çıkacak uzmana, o anda nerede bulunduklarını ve nereye gitmek istediklerini söylemekten ibaret. KoPilot sisteminde 7 gün 24 saat bilgi veren görevliler, anlık trafik yoğunluğunu değerlendirerek, sürücüye en açık güzergah bilgisini veriyor. Trafik kazaları, kapalı yollar, trafiği etkileyen maçlar, konser gibi etkinlikler sürücülere bildirilerek; sürücülerin trafikte sıkışıp kalma riski ortadan kaldırılıyor.

Ayrıca, gidilecek güzergah hakkında tahmini varış süresi, ortalama hız, yol uzunluğu ve çok yoğun olan mevki bilgileri de arayan kişiye aktarılıyor. Eğer sürücü alternatif bir güzergah bilgisi de almak isterse, bu bilgi de anında kendisine sunuluyor.

Kaynak : Marketing Turkiye