Metni Büyüt Metni Küçült
25 Ocak 2017

Yeni Şafak yazarına itiraf etti: Gülen 3 kişiyi özel yetiştirdi

Yeni Şafak yazarı Salih Tuna, Erdoğan'ın eski basın müşaviri Ahmet Tezcan ile aralarında geçen konuşmayı köşesine taşıdı
Yeni Şafak yazarına itiraf etti: Gülen 3 kişiyi özel yetiştirdi Yeni Şafak gazetesi yazarı Salih Tuna, Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki eski basın müşaviri Ahmet Tezcan'ın, Fehmi Koru için, "Gülen'in özel olarak yetiştirdiği 3 kişiden biri" dediğini anlattı.

Fehmi Koru'ya Fethullah Gülen'in ev hediye etmesine değinen Tuna şunları yazdı:

"Dönemin Başbakanı Erdoğan'ın eski basın müşaviri Ahmet Tezcan aradı.

Dünkü naçizane yazımda, Bahçeli'nin onca açıklamasına rağmen anayasa değişikliğine “evet” demesini Erdoğan ve AK Parti'ye “kıyak” olarak değerlendiren Fe'mi Bey'e asıl “kıyağın” ne olduğunu bir örnekle anlatmıştım.

Demiştim ki: Fetullah Gülen'in Fe'mi Bey'e bir ev hediye etmesi kıyaktır. Fe'mi Bey'in Fetullah Gülen'in ev iddiası karşısında, “iftira atıyor bana, müfteri” demek yerine, bu iddiayı bizzat Gülen'den duyup faş edene şarlaması daha büyük kıyaktır.

Bunun üzerine Ahmet Tezcan şöyle bir tweet attığını nakletti: “Ev değil vefa! Özel yetiştirilen talebe vefası. Sabri Tekir'e sor, belki sana da anlatır…”

Ahmet Tezcan, telefonla sohbetimizde, Gülen'in özel olarak yetiştirdiği 3 kişiden birinin Sabri Tekir, diğerinin de Fe'mi Bey olduğunu söyledi.

Peki, üçüncüsü kim, dedim.

Telefonda söylemedi. Ama hala aktif, hala cevvalmiş.

Acaba kim?"