Metni Büyüt Metni Küçült
8 Şubat 2008

Vadi'nin yeni karakteri "İskender Büyük"...

Kurtlar Vadisi Pusu'nun yeni bölümünde ekranlara gelen ''İskender Büyük" karakteri, izleyicilerin dikkatini çekti. Dizi senaryosunun gündemi yakından takip ettiğini bilenler, yeni karakterin "küçük" bir mesaj taşıdığı inancında...
Vadi'nin yeni karakteri "İskender Büyük"... İSKENDER BÜYÜK "VELİ KÜÇÜK" MÜ?

Süperpoligon
Özel Haber

Kurtlar Vadisi Pusu'nun son bölümünde ortaya çıkaran ''Başkan"ı öldüren İskender Büyük, ses tonu ve üstlendiği rolle diziye renk kattı.

Polat Alemdar için "Ben onun kundaktaki halini bilirim. Onu yetiştirenleri de..." diyen İskender Büyük, sahip olduğu bilgi ve karakterindeki etkiyle, çarpıcı bir karakter oldu.

Dizinin güncel gelişmeler ve "derin ilişkiler" üzerine mesajlar verdiğine inanan izleyiciler, bir kaç hafta önce düzenlenen Ergenekon Operasyonu'nu hatırladı.

Yeni karakterin taşıdığı "Büyük" soyadının, Ergenekon Operasyonu'nda tutuklanan JİTEM'in kurucularından "Veli Küçük"e atıfta bulunduğuna inananlar, dizinin yeni bölümlerinin daha da renkleneceği inancını paylaşıyor.

"İSKENDER BÜYÜK"Ü KİM OYNUYOR?

Kurtlar Vadisi Pusu'da "İskender Büyük" karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkan isim İstanbul Devlet Tiyatrolarının başarılı ismi Musa Uzunlar...

Uzunlar, Yağmur Zamanı (2005), Süper Baba (1993) ve Geçmiş Bahar Mimozaları (1989) filmlerindeki performansıyla hafızalara kazınmıştı.

İşte Musa Uzunlar'ın Kurtlar Vadisi Peformansı